Ostatnio na naszym forum

 • HIV - dobry i zły pomysł
  Autor: Agon, napisano 28 lipca 2022 Przejdź
 • Mapa: Powrót Mosquy
  Autor: Agon, napisano 8 lipca 2022 Przejdź
 • Equilibris 3.6 beta
  Autor: Huk, napisano 21 grudnia 2021 Przejdź

Ostatnio dodane mapy

 • Bagno
  Autor: N. N., dodano 5 lipca 2022 Zobacz
 • Na bogato!
  Autor: Krzysztof Sz., dodano 7 maja 2022 Zobacz
 • Return of Mosqua
  Autor: Taro, dodano 1 kwietnia 2022 Zobacz

Porady

Poradnik ten dotyczy gry na singlu - multiplayer to zupełnie inna bajka. Gra ogólnie nie została doszlifowana przez twórców (z różnych powodów) i komputer nie gra na mapie tak dobrze jak w częściach poprzednich. W zasadzie można odnieść wrażenie, że SI nie próbuje nas pokonać. Mimo tych niedoróbek gra w część czwartą może być wciąż przyjemna. Skończenie mapy w przyzwoitym czasie zwłaszcza na wyższych poziomach trudności jest jakimś wyzwaniem, a osiągnięcie kompletu punktów za scenariusz nie jest już łatwe. Ponadto sami fani stworzyli mapy i kampanie znacznie trudniejsze niż te z gry, więc nie warto przekreślać tej części na samym starcie.

Raz jeszcze – jest to poradnik ogólny, nie sposób opisać każdej sytuacji w grze. A akurat ta część znana jest z tego, że pozornie nic niewarte zaklęcie w określonych warunkach potrafi zdziałać cuda. Ta sama zasada dotyczy jednostek - ciężko ot tak powiedzieć, która jest najsilniejsza jak to miało miejsce dawniej. Prosty przykład: 100 kościanych smoków pokonuje 100 behemotów. Z kolei behemoty pokonują 50 czarnych smoków. Mogłoby się wydawać, że kościane powinny siłą rzeczy wygrać z czarnymi. Nic podobnego! Czarne smoki są odporne na strach kościanych smoków (który działa jak czar) więc mogą wygrać. To tak jakbyśmy grali w kamień, nożyce, papier.

Warto zwrócić uwagę na to, że nie jest to poradnik do gry z modem "Equilibris". Jest on dość znany i lubiany, bowiem poprawiono tam balans, którego grze strasznie brakuje oraz wprowadzono kilka ciekawych opcji. Tutaj jednak skupiamy się na standardowym Heroes IV.