Ostatnio na naszym forum

 • Mój projekt (Mapa do HoMM IV)
  Autor: Brennus, napisano 19 października 2018 Przejdź
 • Czy H4 została słusznie nazwana niewypałem?
  Autor: Brennus, napisano 19 października 2018 Przejdź
 • Rozgrywki Online - jak? gdzie? z kim ?
  Autor: Brennus, napisano 19 października 2018 Przejdź

Ostatnio dodane mapy

 • The Kingdom
  Autor: Hardack & BrennusWhiskey, dodano 21 października 2018 Zobacz
 • Heart of Winter wow2008 (The Kings)
  Autor: N.N., dodano 19 października 2018 Zobacz
 • Chessboard
  Autor: Fernio, dodano 27 kwietnia 2018 Zobacz

Złodziej

Gra Złodziejem opłaca się na wyższych poziomach trudności, a to dlatego, że nie trzeba wówczas kombinować jak pokonać ogromne neutralne armie - wystarczy je okraść. Jednakże przydatność łotra na niższych poziomach spada, bowiem po co okradać tych, których można łatwo pokonać?

Celem jest osiągnięcie Skradania na poziomie arcymistrzowskim, a zatem tak jak w przypadku każdej taktyki opartej na bohaterze - zdobądź doświadczenie jak najszybciej i rozwijaj Zwiad, Skradanie i Znajdowanie drogi... A potem baw się dobrze.

Dzięki kradzieżom można rozbudować miasto w ekspresowym tempie i przy pomocy armii rozwinąć drugiego bohatera (jakiegoś maga lub taktyka). Nawet wysokopoziomowy Złodziej nie powinien być głównym bohaterem. Jego zadaniem jest zdobycie artefaktów i zasobów, a w późniejszym etapie przyspieszenie armii na mapie. Należy podkreślić, że miasta Życia i Ładu nie mogą sobie pozwolić na tę taktykę, z powodu braku bohaterów Chaosu w Karczmie. Umiejętne wykorzystanie łotra sprawia, że gra staje się banalnie prosta.