Ostatnio na naszym forum

 • Adding new objects to H4
  Autor: karmakeld, napisano 19 września 2018 Przejdź
 • World Championship 2018 Heroes 4 online
  Autor: Huk, napisano 11 września 2018 Przejdź
 • Nowy dział Heroes IV - propozycje, komentarze
  Autor: Taro, napisano 22 czerwca 2018 Przejdź

Ostatnio dodane mapy

 • Chessboard
  Autor: Fernio, dodano 27 kwietnia 2018 Zobacz
 • Prince of Pirates
  Autor: Fernio, dodano 27 kwietnia 2018 Zobacz
 • Mystery Hills
  Autor: Fernio, dodano 27 kwietnia 2018 Zobacz

Złodziej

Gra Złodziejem opłaca się na wyższych poziomach trudności, a to dlatego, że nie trzeba wówczas kombinować jak pokonać ogromne neutralne armie - wystarczy je okraść. Jednakże przydatność łotra na niższych poziomach spada, bowiem po co okradać tych, których można łatwo pokonać?

Celem jest osiągnięcie Skradania na poziomie arcymistrzowskim, a zatem tak jak w przypadku każdej taktyki opartej na bohaterze - zdobądź doświadczenie jak najszybciej i rozwijaj Zwiad, Skradanie i Znajdowanie drogi... A potem baw się dobrze.

Dzięki kradzieżom można rozbudować miasto w ekspresowym tempie i przy pomocy armii rozwinąć drugiego bohatera (jakiegoś maga lub taktyka). Nawet wysokopoziomowy Złodziej nie powinien być głównym bohaterem. Jego zadaniem jest zdobycie artefaktów i zasobów, a w późniejszym etapie przyspieszenie armii na mapie. Należy podkreślić, że miasta Życia i Ładu nie mogą sobie pozwolić na tę taktykę, z powodu braku bohaterów Chaosu w Karczmie. Umiejętne wykorzystanie łotra sprawia, że gra staje się banalnie prosta.