Ostatnio na naszym forum

 • Pytania o Heroes 4
  Autor: Narcyz, napisano 3 czerwca 2019 Przejdź
 • Nowy dział Heroes IV - propozycje, komentarze
  Autor: Qrthgarr, napisano 11 kwietnia 2019 Przejdź
 • Spolszczenie Equilibris
  Autor: jedrzejm, napisano 25 grudnia 2018 Przejdź

Ostatnio dodane mapy

 • Sześć królestw
  Autor: mistrzou, dodano 10 lutego 2019 Zobacz
 • Three Queens 2019 (The Kings)
  Autor: Hardack, dodano 6 stycznia 2019 Zobacz
 • Błysk Ciemności
  Autor: Tabris, dodano 2 stycznia 2019 Zobacz

Bohaterowie Natury


Łucznicy

● Koszt Łuczników w Rezerwacie wynosi 1500 sztuk złota.
● Koszt w Przystani, Azylu lub tawernie na mapie przygody wynosi 2000 sztuk złota.
● W Twierdzy Łuczników można nająć za 2500 sztuk złota.
● Bohaterów tych nie można nająć w Akademii ani Nekropolis.
Umiejętności startowe:

Walka - poziom podstawowy

Łucznictwo - poziom podstawowy

Kobiety:
Avanine - Elf
Biografia: Awanina zawsze była po trosze chłopczycą. Będąc dzieckiem uwielbiała bawić się w wojnę z elfickimi chłopcami i nie zmieniła się wiele po osiągnięciu dojrzałości. Do dnia dzisiejszego największą przyjemność sprawia jej wspinanie się po drzewach i wyprowadzanie wroga w pole.
Enethrae - Człowiek
Biografia: Rodzice Enethrae mieli nadzieję, że ich córka wyjdzie kiedyś za mąż i stanie się prawdziwą damą. Lecz ona miała inne plany. Opowieści z dzieciństwa ciągnęły ją do elfickich lasów i zakochała się w pełnym przygód życiu.
Gwedymyr - Człowiek
Biografia: Gwedymyr spędziła większą część swego życia jako niewolnica w podziemiach Nighonu. W czasie Rozliczenia uciekła swym okrutnym władcom i przysięgła, że od tej pory będzie walczyć z każdym kto próbuje zniewolić innych. Za każdym razem gdy znajdzie jakąś jaskinię, musi poszukać w niej wrogów.
Ilia - Elf
Biografia: Ilia zwykle sympatyzuje z obiema stronami jakiegoś sporu, gdyż według niej każdy ma trochę racji. Dzięki temu jest dobrym rozjemcą, ale ponieważ Ilia nigdy całkowicie nie potępiała swoich wrogów, niektórzy obawiają się, że może w każdej chwili zmienić stronę.
Jenova - Elf
Biografia: Jenova wzbudza zachwyt i szacunek wśród elfów. Stanowi obiekt zazdrości większości kobiet i przedmiot pożądania mężczyzn. Lecz Jenova ignoruje swych wielbicieli i koncentruje się na poszukiwaniach tego, czego brakuje jej w życiu. Niestety sama nie wie co to jest.
Kamiana - Elf
Biografia: Kamiana, jako najmłodsza z szóstki dzieci, dorastała ucząc się posługiwania łukiem i walki mieczem. Podobnie jak jej rodzeństwo, z pobudek patriotycznych zdecydowała się zostać łuczniczką. A poza tym i tak nie interesowała się niczym innym.
Lindette - Elf
Biografia: Lindette to osoba, która zawsze szuka dziury w całym i oczekuje najgorszego. Ale pozostali łucznicy pogodzili się z jej pochmurnym spojrzeniem na świat, gdyż zawsze jest gotowa, gdy nadchodzi zagrożenie.
Mephala - Elf
Biografia: Niezależnie od tego ile wojen stoczyła Mephala, zawsze czekała na nią kolejna. W końcu straciła serce do walki. Aż nadszedł czas Rozliczenia. Obecnie dalej walczy w obronie swego ludu, ale chce także w jakiś sposób na nowo rozpalić swą młodzieńczą pasję.
Neska - Człowiek
Biografia: Neska spędziła wiele lat jako kusznik w armii Erathii przebrana za mężczyznę, gdyż wieśniaczki nie były dopuszczone do służby wojskowej. Niemal śmiertelnie ranna dostała się pod opiekę elfickiego uzdrowiciela, który odkrył jej tajemnicę i zaproponował wstąpienie do elfickiej Leśnej Gwardii, gdzie mogłaby walczyć dla wspólnego dobra.
Pyral - Elf
Biografia: Początkowo Pyral zajęła się łucznictwem dla sportu. Jej umiejętności okazały się tak niesamowite, że jej ludzie praktycznie zmusili ją, by została łuczniczką. Jednak w dniu kiedy zabiła swojego pierwszego wroga, przestała strzelać dla przyjemności.
Shyn - Człowiek
Biografia: Shyn była ‘dzikim dzieckiem’, które dorastało w lesie, bez kontaktu z ludźmi, aż do chwili gdy znalazł ją elficki łowca. Nauczył ją mowy, korzystania z łuku i życia pośród innych, ale ta dziwna dziewczyna wciąż czuje się najlepiej między leśnymi zwierzętami.
Trinni - Elf
Biografia: Bystrooka i nieustraszona Trinni często szpiegowała wrogów, zanim była na tyle duża, by móc podnieść swój pierwszy łuk. Z daleka ocaniała liczbę i rodzaj przeciwników, a następnie podawała informacje starszym. Teraz gdy dorosła i może walczyć, chce pokazać swe umiejętności bojowe.
Snowjay - Półelf
Biografia: Snowjay jest jedynym dzieckiem sławnego rycerza i elfiej księżniczki, którą kochał on bardziej niż życie. Ich tragiczna śmierć została opisana w wielu pieśniach, które cały czas przypominają Snowjay o doznanej stracie. Obecnie pragnie jedynie pomagać swemu ludowi w czasach potrzeby, a jednocześnie zachować anonimowość.

Mężczyźni:
Anium - Elf
Biografia: W wieku Aniuma, obowiązki starszego kanclerza powinny ograniczać się do dawania strategicznych porad. Jednak od czasów Rozliczenia, ten charyzmatyczny elf wrócił do czynnego życia, aby pomóc swym ludziom i spełnić marzenie o ostatniej, wspaniałej przygodzie.
Blackdog - Elf
Biografia: Blackdog w przeszłości prowadził wiele podejrzanych interesów i czasami nawet inne elfy trzymają się od niego z daleka. Mimo to jest lojalny wobec swych bliskich. Przez lata wiele podróżował i zdobył wielu ciekawych przyjaciół ze wszystkich stron.
Blackdog - Człowiek
Biografia: Callis to zimny i nie okazujący emocji mężczyzna. Cechy te są bardzo pomocne w czasie polowania. Choć jego tendencja do aroganckiego wytykania błędów innym sprawia, że Callis nie ma bliskich przyjaciół, to jest bardzo szanowany z powodu swych umiejętności łuczniczych.
Erensar - Elf
Biografia: Erensar szkolił się i walczył u boku Gelu, słynnego elfickiego bohatera. Nigdy jednak nie zyskał sławy, choć czuł, że był lepszym łucznikiem. Teraz, po wyjściu z cienia Gelu, nareszcie nadeszła jego kolej.
Fathrim - Człowiek
Biografia: Fathrim w pośpiechu opuścił Erathię i spędził kilka lat na wędrówkach zanim zamieszkał wśród elfów. W czasach Rozliczenia wykazał się wielką śmiałością niemal do ostatniej chwili pomagając innym przejść przez portale. Zadziwiający akt odwagi jak na kogoś oskarżonego o morderstwo.
Gillion - Elf
Biografia: Gillion, renegat, który dla elfów był zarówno wrogiem jak i bohaterem, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji zawsze rozważał potencjalne zyski. Ostatnio przeszedł wewnętrzną zmianę i stał się żarliwym obrońcą natury.
Ignatius - Człowiek
Biografia: Ignatius służył niegdyś demonicznym Kreeganom, w zamian za możliwość wyładowania swej legendarnej furii. Gdy skończył się czas Rozliczenia, elficcy uzdrowiciele przywrócili go do zdrowia. Uleczyli także jego szaleństwo, tłumacząc iż było ono wynikiem klątwy rzuconej na jego matkę zanim się urodził.
Ivor - Elf
Biografia: Ivor jest dumny z tego, że historia jego rodu sięga czasów Ciszy. Choć pochodzi z elfickiej arystokracji, pozostaje łucznikiem – zresztą jednym z najlepszych – który walczy o chwałę swojej rasy (i swoją, rzecz jasna). Niestety zniszczenie AvLee i utrata majątku, nie zmniejszyły jego arogancji.
Kyree - Elf
Biografia: Kyree zgłasza się na ochotnika do każdej misji zwiadowczej. Często na całe dnie znika z obozu, aby obserwować granice. Pociągają go leśne ostępy, gdzie może obserwować rośliny i zwierzęta oraz cieszyć się ciszą i spokojem.
Merlith - Człowiek
Biografia: Kiedy Merlith był jeszcze chłopcem, jego wioska padła ofiarą bitwy pomiędzy Leśną Gwardią a armią Nieumarłych. Na całe szczęście elficcy żołnierze znaleźli go przy ciałach jego rodziców. Zaadoptowali ludzkiego chłopca i wyszkolili go na doskonałego łucznika.
Ryland - Człowiek
Biografia: Ryland, weteran niezliczonych kampanii wojskowych, był pierwszym (i do teraz jedynym) człowiekiem, który został wyznaczony przez Radę Starszych na stanowisko dowódcy Leśnej Gwardii. Niektórzy z jego podwładnych żartują, że Ryland to tak naprawdę elf, który po śmierci przypadkowo odrodził się w ciele człowieka.
Theritos - Człowiek
Biografia: Theritos jest może chwalipiętą, ale ma powody do dumy z powodu swym niezwykłym zdolnościom do walki. Bezustannie, nawet w czasie walki, prowokuje swoich przeciwników czekając aż popełnią fatalny błąd, który będzie mógł wykorzystać. Niestety jego arogancja sprawia, że często chcą go zabić również jego sprzymierzeńcy.

Druidzi

● Koszt Druidów w Rezerwacie wynosi 1500 sztuk złota.
● Koszt w Przystani, Azylu lub tawernie na mapie przygody wynosi 2000 sztuk złota.
● Bohaterów tych nie można nająć w Akademii, Twierdzy ani Nekropolis.
Umiejętności startowe:

Magia Natury - poziom podstawowy

Zielarstwo - poziom podstawowy

Kobiety:
Aleta - Człowiek
Biografia: Aleta od urodzenia była niewidoma. Przez większość życia nic nie widziała, więc przyzwyczaiła się do ciemności i rozkoszowała dźwiękami i zapachami lasu. Pewien druid odkrył, że jej ślepota spowodowana była okrutnym żartem skrzatów i wyleczył ją. Jednak czasami Aleta wciąż zamyka oczy, aby posłuchać lasu.
Arebell - Elf
Biografia: Arebellę fascynują obce kultury i nacje, więc ciągle podróżuje, aby zaspokoić swą ciekawość. Ten koczowniczy tryb życia sprawił, że nie ma miejsca które mogłaby nazwać domem a liczba jej przyjaciół jest niewielka. Tak więc czas Rozliczenia, nie zmienił zbytnio jej życia.
Eleece - Elf
Biografia: Eleece większość swego czasu spędza w ogrodzie, tak że zostanie druidką było w jej przypadku dość oczywistym wyborem. Potrafi wyhodować niemal każdą roślinę, a piękno jej róż jest wręcz legendarne.
Gem - Człowiek
Biografia: Choć Gem przez ponad 80 lat znajdowała się w centrum wojen i konfliktów to wciąż była piękna i młoda, a to dzięki wodzie z pewnej zaklętej fontanny. Gdy stary świat został zniszczony i straciła dostęp do magicznej wody, Gem zaczęła się normalnie starzeć. A jest to coś czego rozpaczliwie pragnie uniknąć.
Labetha - Elf
Biografia: Labetha jest prostą, szczerą kobietą. Choć walcząc w różnych wojnach spędziła sporo czasu z dala od społeczności elfów, niedawno wróciła do swego ludu, aby pomóc im otrząsnąć się po tragicznym czasie Rozliczenia.
Melodia - Elf
Biografia: Uczucia Melodii bywają zmienne niczym wiatr. Potrafi zakochać i odkochać się tak szybko, że złamała już serce dziesiątkom mężczyzn chcących zdobyć jej miłość. Melodia wcale nie zamierzała ich ranić. Po prostu taka jej uroda.
Oris - Człowiek
Biografia: Plemię Oris zostało zniszczone przez swego własnego króla, Kilgora, na krótko przed Rozliczeniem. Ta dzielna kobieta, sprzeciwiwszy się bezmyślnemu okrucieństwu Barbarzyńców, wyruszyła w podróż, chcąc znaleźć sens życia. Odnalazła go w naturze.
Regina - Elf
Biografia: Ojciec Reginy zginął w czasie Rozliczenia, ratując swoje dzieci. Zrozpaczona po jego stracie, spędziła wiele lat w żałobie. W końcu jedna z jej sióstr zachęciła ją, by przez wzgląd na pamięć ojca została największą druidką elfów.
Saleena - Człowiek
Biografia: Saleena spędziła większą część swego życia ujeżdżając konie i inne zwierzęta. Kiedy jednak została druidką, zrozumiała że odbierając wolność tym pięknym stworzeniom niszczyła jednocześnie coś pięknego. Obecnie jej głównym zajęciem jest uwalnianie zwierząt zamkniętych w klatkach.
Sannah - Elf
Biografia: Wiele osób, które podróżowały z Sannah uważa, że przebywanie w jej towarzystwie to czysta przyjemność. W ciągu kilku minut potrafi poprawić każdemu samopoczucie. Najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy ze swego uroku i zawsze jest zdumiona gdy się ktoś w niej zakocha. Z drugiej strony smuci ją to, gdyż sama nigdy nie była zakochana.
Tonwen - Elf
Biografia: Tonwen została wychowana w świętym miejscu przez fanatycznych rodziców, którzy uważali, że kiedyś przyniesie ona pokój światu. Podczas Rozliczenia stało się jednak jasne, że nie jest świętym dzieckiem, więc została porzucona. Tonwen jednak przeżyła i obecnie cieszy się z tego, że jest po prostu zwykłą kobietą.
Vianne - Elf
Biografia: Vianne nie chce mówić o sobie lub swej przeszłości i jest zła, gdy ktoś ją o to zapyta. Pomimo swej skrytości jest utalentowaną druidką, potrafiącą dobrze współpracować z innymi. Marzy o zostaniu nauczycielką, by móc szkolić młodych druidów w posługiwaniu się magią.

Mężczyźni:
Aeris - Elf
Biografia: Aeris jest wspaniałym opiekunem zwierząt i jednym z nielicznych elfów, który twierdzi, że woli nowy świat od starego. Dla niego nie ma nic lepszego niż odkrywanie dzikich, nietkniętych ludzką stopą terenów oraz podróże w miejsca, gdzie jeszcze nikogo nie było.
Braebar - Człowiek
Biografia: Braebar należy do coraz większej grupy druidów uważających, że nie powinni siedzieć z założonymi rękami czekając aż inni zaatakują. Należy oczywiście bronić własnego domu, ale to tylko prowokuje wroga do ataku. Według niego to elfy powinny uderzyć pierwsze i to jak najmocniej.
Brook - Elf
Biografia: Brook jest artystą, który kształtuje samą przyrodę, tworząc dzieła sztuki. Jednak zwykle powstają one poza utartymi szlakami, gdzie rzadko są odkrywane. Brook jest skromnym druidem, który zawsze wydaje się pogrążony w wewnętrznych rozmyślaniach.
Coronius - Człowiek
Biografia: Coronius długo szukał formy magii odpowiadającej jego impulsywnemu stylowi. Choć jest mądry i doświadczony, to wierzy, że ludzie, podobnie jak zwierzęta, powinni polegać bardziej na instynkcie oraz intuicji. Według niego może być to metodą stworzenia społeczeństwa doskonałego.
Derden - Człowiek
Biografia: Derden początkowo był mnichem, ale później zauważył jak wszystko w świecie wydaje się być ze sobą połączone. Przemówiło to do niego. Jego przejście z mnicha na druida było jednak tak stopniowe, że nie może przypomnieć sobie dnia, w którym został człowiekiem lasu.
Elleshar - Człowiek
Biografia: Elleshar to szorstki człowiek z lasu, który rzadko żartuje. Wierzy w ciężką pracę i niezależność, a za swą główną powinność uważa ochronę natury. Poświęcił się bezgranicznie czemuś co nazywa „niekończącą się walką przeciw tym, którzy chcą zakłócić naturalny porządek.”
Farnivon - Elf
Biografia: Farnivona wzywa się zawsze, gdy trzeba zawrzeć układ z Rusałkami. Niewielu bowiem ludzi ma dość cierpliwości, by znieść ich żarty i psikusy. Ci, którzy najlepiej znają Farnivona, zauważyli, że z każdym dniem coraz bardziej upodabnia się do ukochanych przez siebie stworzeń.
Gue - Człowiek
Biografia: Gue jest spokojnym, inteligentnym człowiekiem – z rodzaju takich, do których inni przychodzą po poradę. Jednak przez lata zgłosiło się do niego tak wiele osób, że zaczął pisać książkę ze swymi przemyśleniami, a także pomysłami na szczęśliwe życie.
Iscandel - Elf
Biografia: Iscandel jest młodym, ambitnym druidem, który marzy o zostaniu najmłodszym członkiem najwyższej rady druidów. Czuje, że to jego powołanie, a wszystko co robi stanowi przygotowanie do dnia, kiedy zasiądzie wśród innych przywódców i poprowadzi swych ludzi ku chwale.
Kaliki - Elf
Biografia: Kaliki jest myśliwym i druidem zahartowanym w surowym, i mroźnym klimacie jego ojczyzny. Brzydzi go jakakolwiek słabość. Tam skąd pochodzi oznacza ona śmierć i dlatego Kaliki rzadko kiedy polega na innych. Może i jest samotnikiem, ale nigdzie nie znajdziesz silniejszego sprzymierzeńca.
Lowell - Elf
Biografia: Lowell jest bardzo szanowany z powodu swej ogromnej mądrości, ale obsesyjnie pragnie być sam, aby móc w spokoju prowadzić swe badania. Większość czasu spędza w lesie szukając nie pożywienia lecz wiedzy. Według niego nie istnieje nic ważniejszego.
Yesterfox - Elf
Biografia: Yesterfox czasami pracuje jako szpieg, gdyż intrygi i kłamstwa to dla niego chleb powszedni. Na całe szczęście działa jedynie dla dobra swego ludu. Rzadko przebywa dłużej w jednym miejscu i nigdy nie przyciąga uwagi. Stara się raczej zachowywać niczym łagodny wiatr w lesie – cicho i niepostrzeżenie.
Gathran - Elf
Biografia: Natura jest zarówno piękna jak i okrutna. To pierwsza lekcja każdego druida. Gathran jednak przyjął to za swe motto. Dostrzega wspaniałość płonącego lasu, albo sokoła miażdżącego mysz w swoich szponach. Oto jest życie!